Wycieczka do Gołdapi

Dnia 20.02.19r w Domu Kultury w Gołdapi uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Boćwince mieli przyjemność oglądać spektakl teatru Artenes z Wrocławia pt. „Skąd nasz ród”. Reżyserem przedstawienia był Bruno Małkowski. „Skąd nasz ród” to opowieść o Mieszku, który dyskutuje ze swoimi doradcami o przyszłości kraju i ostatecznie postanawia wzmocnić kraj przez unię z cywilizacją chrześcijańską. Spektakl był pełen efektów specjalnych, strojnych kostiumów, ładnej dekoracji i wspaniałej muzyki. W ciekawy sposób uczniowie mogli poznać legendy o początkach państwa, zdobyć wiedzę o historii i obyczajach Słowian. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem.

Następnie udaliśmy się do 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, aby poznać historię jednostki oraz pracę żołnierzy. Po Sali Tradycji oprowadzał nas major Łapiński, który opowiadał o powstaniu jednostki, jej symbolach oraz sprzęcie jakim dysponuje pułk. Mieliśmy okazję zwiedzić również sale upamiętniającą poległych na misjach żołnierzy. „To ważne, żeby wspominać naszych poległych kolegów. Pamięć o nich musi trwać, bo oddali życie za wolność.” mówił major. Po obejrzeniu sal zostaliśmy zaproszeni próbę trzech niezwykle utalentowanych dziewcząt, które przygotowywały się właśnie do konkursu piosenki żołnierskiej. Zuzanna, Sandra i Wiola wprawiły nas w niezwykłe nastroje śpiewając wzruszające piosenki o miłości i tęsknocie.

Po wizycie w jednostce poszliśmy na obiad. To była świetna lekcja matematyki, bo dzieci samodzielnie zamawiały sobie wybrane dania i za nie płaciły.

Dzieci z klas 1-3 również spędziły ten dzień bardzo aktywnie. Swoją przygodę zaczęły w Sali Zabaw Wesoły Kangurek. Dzieci nauczyły się jak samodzielnie kupić bilet. Poznały zasady panujące w sali zabaw i oczywiście świetnie się bawiły.  Później dzieci czekała kolejna lekcja. Teatr Artenes dla młodszych widzów przygotował spektakl pt. „Bajki naszego dzieciństwa”. Zachwyciła nas gra aktorów,  ich stroje oraz świetne efekty i piękna scenografia. Kolejnym punktem na naszej wycieczce była wizyta w pizzerii. Poznanie zasad panujących w restauracji oraz samodzielne opłacanie rachunku. Dzieci były zachwycone.

Ten dzień, mimo, że nie spędzony w szkolnych ławkach, był niezwykłą lekcją dla naszych uczniów.

SP w Boćwince